Nowe badanie kliniczne w Lublinie w Klinice Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku przy ul. Staszica 11 u prof. Marka Husa

Badanie skierowane jest do pacjentów co najmniej po drugiej linii leczenia z opornym i nawrotowym szpiczakiem mnogim. Tym samym osoby zainteresowane, po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami, ale tylko w formie telefonicznej.


 



 

III Kongres

Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka

Warszawa, 1-3 marca 2008

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na III Zjazd Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że Zjazd był dla Państwa dobrą okazją do spotkania się, porozmawiania oraz wymieniany doświadczeń z innymi pacjentami oraz ich bliskimi, jak również okazją do poszerzenia informacji na temat najnowszych metod leczenia szpiczaka, prawach pacjenta oraz poprawy standardów życia z tą straszną chorobą.

Swoją obecnością na zjeździe zaszczycili nas specjaliści w dziedzinie hematologii - profesorowie i lekarze z polskich ośrodków zajmujących się szpiczakiem, jak również goście zagraniczni, a także przedstawiciele europejskich organizacji działających na rzecz chorych na szpiczaka.

 
Oczekiwaliśmy również, obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wybranych parlamentarzystów. Niestety, mimo naszych starań, wcześniejszych rozmów, a nawet obietnic niektórych osób – zabrakło na Zjeździe kogokolwiek z tych instytucji.  Odwiedziła nas natomiast Pani Rzecznik Praw Pacjenta Aleksandra Piątek. Przedstawiła prawa pacjentów w Polsce jak również odpowiedziała na nurtujące nas pytania.
 
Tych z państwa, którzy chcieliby dostać materiały ze zjazdu drogą pocztową, prosimy o zgłaszanie się do biura pod telefonem (89) 534 25 90 lub e-mailowo: biuro@szpiczak.org.pl

 

Roman Sadżuga

Ania Durma

Tomasz Jakubek

 

 

 

 
Strona główna :: O nas :: Aktualności :: Kontakt :: Forum :: Artneo