Konieczność zmiany i rozszerzenia naszych działań. Wypożyczalnia samochodów !?!

Szanowni Państwo, drodzy chorzy, osoby bliskie oraz przyjaciele chorych na szpiczaka, w związku z utratą jakichkolwiek środków wspierających nasze działania ze strony koncernów farmaceutycznych, które w znaczącym i decydującym stopniu wspierały nas do wiosny 2020 roku, do początku pandemii COVID-19, zmuszeni jesteśmy podjąć współpracę z innymi dziedzinami życia i działalności, aby móc prowadzić dalej nasze stowarzyszenie i powrócić do naszych głównych działań, głównie edukacji, informacji oraz wsparcia naszych pacjentów.


  


2024-02-04 14:38:02
Konieczność zmiany i rozszerzenia naszych działań. Wypożyczalnia samochodów !?!
Szanowni Państwo, drodzy chorzy, osoby bliskie oraz przyjaciele chorych na szpiczaka, w związku z utratą jakichkolwiek środków wspierających nasze działania ze strony koncernów farmaceutycznych, które w znaczącym i decydującym stopniu wspierały nas do wiosny 2020 roku, do początku pandemii COVID-19, zmuszeni jesteśmy podjąć współpracę z innymi dziedzinami życia i działalności, aby móc prowadzić dalej nasze stowarzyszenie i powrócić do naszych głównych działań, głównie edukacji, informacji oraz wsparcia naszych pacjentów.

Tym samym, zauważycie Państwo nową zakładkę ”Wypożyczalnia samochodów”. Otóż, mój wieloletni kolega i przyjaciel Pan Marek, znając naszą bardzo trudną sytuację kilka tygodni temu zaproponował, abym pomógł mu zorganizować i poprowadzić właśnie wypożyczalnię samochodów, a on w rewanżu, jakąś część dochodów firmy, która zacznie się tym zajmować będzie przekazywał na działalność Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka. Powinienem dodać, iż Pan Marek, to osoba, która już przez wiele lat wspomagała nasze działania. Zapewne część z Państwa pamięta firmę Apteki Sokrates. To właśnie Marek wraz z dwoma kolegami, Olkiem i Andrzejem, był właścicielem tej spółki i wspierali nas przez wiele lat. Często były to środki, które pozwoliły nam przetrwać, a częściej podnieść standard naszych działań (sponsorowali też oczywiście nasze kongresy i warsztaty).

”Wypożyczalnia samochodów”, to głównie wynajem samochodów dostawczych dla przedsiębiorców i osób prywatnych, ale wraz z rozwojem, również samochodów osobowych, motocykli (sezonowo) i wszelkiego sprzętu jaki kiedykolwiek zażyczy sobie klient, jeżeli będzie to uzasadnione ekonomicznie dla wypożyczalni, tzn. właściciel wypożyczalni może zakupić sprzęt specjalnie pod klienta i przy odpowiednim okresie wynajmu i cenie może go udostępnić. W przypadku dłuższych okresów wynajmu jesteśmy w stanie podstawić pojazd 350 km od Olsztyna.

Dlatego też, zwracamy się do Państwa, którzy ewentualnie potrzebują, głównie samochodów dostawczych, o wybór naszej wypożyczalni, aby udało nam się uzyskać środki na powrót do kongresów, warsztatów i innych działań edukacyjno-wspierających. Oferta obecnie dostępnych pojazdów w zakładce ”Wypożyczalnia samochodów”.  

Co do naszych kontaktów i współpracy z koncernami farmaceutycznymi, prawdopodobnie niebawem uruchomię bloga, może powstanie dodatkowa zakładka, może książka, dzięki czemu opiszę prawie 20 lat działalności stowarzyszenia, już 23 lata mojego leczenia, bez korzystania z przełomowych leków i terapii. Muszę uprzedzić, że z niewielkimi wyjątkami ”współpraca”, to tak naprawdę nigdy nie była współpraca, tylko perfidne, wyrachowane i wyrafinowane wykorzystywanie chorych do swoich, tylko partykularnych i finansowych interesów (efektów), a po osiągnięciu ich bezwzględne stwierdzenia: ”nie mamy środków”.  

Proszę śledzić naszą stronę, "będzie się działo", jak to często mówi klasyk. 

Roman Sadżuga2023-05-08 19:54:07
Toruńskie Centrum Leczenia Szpiczaka i Amyloidozy.
Drodzy chorzy, szanowni Państwo, z niewielkim opóźnieniem informujemy i pragniemy przybliżyć Państwu bardzo ważne wydarzenie w hematologii,

Drodzy chorzy, szanowni Państwo,

z niewielkim opóźnieniem informujemy i pragniemy przybliżyć Państwu bardzo ważne wydarzenie w hematologii w Polsce, a szczególnie w leczeniu szpiczaka plazmocytowego (mnogiego) choroby, która nas dotknęła. W dniu 17 marca 2023 otwarto przy Oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, przy ul. St. Batorego 17,  Toruńskie Centrum Leczenia Szpiczaka i Amyloidozy.

Od tego dnia chorzy na szpiczaka mają zapewnioną interdyscyplinarną i lepiej zorganizowaną opiekę oraz leczenie. Centrum powstało dzięki wielkiemu zaangażowaniu koordynatora oddziału dr n. med. Grzegorza Charlińskiego (specjalista chorób wewnętrznych, hematolog, transplantolog). Szczególnie ważnym dla pacjentów leczonych w oddziale, jest również udział w pracy zespołu rola światowej klasy lekarza i naukowca prof. n. med. Wiesława Wiktora Jędrzejczaka (specjalista chorób wewnętrznych, hematolog, onkolog kliniczny, transplantolog). Trzeba też dodać, iż w oddziale pracuje dr n. med. Elżbieta Wiater (specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych hematologii i transfuzjologii). W okresie kilku ostatnich miesięcy dr Charliński stworzył zupełnie nową jakość hematologii w Toruniu. Zebrał zupełnie nową, bardzo ambitną kadrę lekarzy oraz kadrę pielęgniarską, którą sukcesywnie rozwija. Centrum Leczenia Szpiczaka i Amyloidozy ma możliwość w 10 salach przeszczepowych prowadzić jednocześnie 10 przeszczepów, z czego znacząca część wykonywana będzie w szpiczaku. Panie doktorze gratulujemy !!! Roman Sadżuga.  

prosimy sprawdzić poniższe linki:

https://www.med.torun.pl/oddzial-hematologii/

https://tvtorun.pl/30540/rozmowa-dnia-piatek-17032023

https://tvtorun.pl/30539/centrum-leczenia-szpiczaka

https://bydgoszcz.tvp.pl/68556485/torunskie-centrum-leczenia-szpiczaka-i-amyloidozy

https://www.radiopik.pl/2,108133,pacjenci-znajda-tu-kompleksowa-pomoc-w-toruniu-o&s=5&si=5&sp=5

https://www.torun.pl/pl/chorzy-na-szpiczaka-maja-swoje-centrum-0

https://nowosci.com.pl/nowosc-w-szpitalu-miejskim-w-toruniu-pacjenci-z-nowotworem-krwi-moga-liczyc-na-kompleksowa-opieke/ar/c1-17380551

https://torun.naszemiasto.pl/torun-pacjenci-z-nowotworem-krwi-moga-liczyc-na-kompleksowa/ar/c1-9252033

 2022-10-18 09:44:35
17 Kongres Stowarzyszenia
Szanowni Państwo, po dwóch latach przerwy wracamy do naszych spotkań w trybie stacjonarnym. Bardzo proszę chętnych o nie czekanie do końca i ewentualne zgłaszanie się jak najszybciej, ponieważ możemy być zmuszeni do ograniczenia frekwencji. Są naprawdę poważne tego powody, o których opowiemy na kongresie.

 Drodzy chorzy, pacjenci ze szpiczakiem mnogim oraz ich bliscy i przyjaciele,

zdecydowaliśmy się w tym roku, bardzo późno, ale jednak, spotkać się z Państwem w trybie stacjonarnym. Jak zawsze postaramy się o wysoki poziom merytoryczny. Bardzo ważny temat, który tym razem zostanie podjęty, to badania kliniczne bardzo nowych leków do których dzięki nam będziecie Państwo mieli dostęp. Rozmawiamy o tym właśnie z firmami, które w najbliższym czasie będą rejestrowały jeszcze lepsze, skuteczniejsze leki, zwłaszcza dla osób z nawrotem lub opornością choroby. Jest to problem bardzo trudny, ale nie do nie zorganizowania.

Tym samym bardzo prosimy o rejestrację poprzez poniżej wskazany link do  formularza zgłoszeniowego. Ostateczny termin zgłoszeń to 20 listopada 2022, ale proszę nie czekać do końca terminu. Podobnie jak w latach ubiegłych z powodów logistycznych oraz bardzo skromnych środków, zmuszeni jesteśmy zwrócić się do Państwa o dofinansowanie kongresu. Wpłaty po 100 (sto) złotych od każdej osoby nie będącej członkiem Stowarzyszenia oraz od osoby jej towarzyszącej. Liczymy, że koszty te nie zniechęcą Państwa do uczestnictwa w naszym spotkaniu. Proszę pamiętać, że zapewniamy nocleg, pełną gastronomię w trakcie dwudniowego pobytu oraz pokrywamy wszelkie koszty związane z zapewnieniem odpowiedniego poziomu i przebiegu programu kongresu. Pragniemy dodać, że osoby będące naszymi członkami i ich osoby towarzyszące zostały poproszone o wpłaty, po 60 złotych od osoby.

Niebawem postaramy się zamieścić program kongresu, chociaż jak zawsze będą poruszane najważniejsze dla nas tematy i problemy, przedstawiane przez największe ”tuzy” polskiej medycyny w ich specjalnościach.

 

Rozpoczęcie 17 Kongresu przewidujemy w sobotę 26 listopada 2022 ok. godz. 11.00., a zakończenie w niedzielę 27 listopada 2022 ok. godz. 15.00.   

 

Dla wygody poniżej zamieszczamy również link do druku przelewu. Jeżeli natomiast będziecie Państwo robić przelewy samodzielnie przez internet, to bardzo proszę wskazać wszelkie dane według informacji na druku, zwłaszcza tytuł przelewu.

Do zobaczenia, pozdrawiam,

Roman Sadżuga